esmaspäev, 30. aprill 2018

HEIDI BAKER „Vale Inimene“Ükskord juhtus selline lugu, kui mind kutsuti kõnelema ühele pastorite konverentsile. Mul paluti rääkida ühel teatud teemal, mille üle ma ei olnud eriti õnnelik. Ma tundsin, et nad on eksinud ning et ma olen vale inimene sel teemal rääkima! Sel hetkel tundus mulle, et teised suured jutlustajad sobisid palju paremini rääkima sellel vastaval teemal. Ma tundsin end väga ebamugavalt ning võõrastavalt. Ma küsisin Jumala käest: „Miks ma olen siin, Jumal?“ Ma tahtsin nii väga teada vastust.

Jumal, Minu Taevane Isa vastas: „ Lihtsalt jaga seda, mis Mina panen Sinu südamesse!“ Ja nii ma tegingi. Ja mingil kummalisel moel võttis Jumal minu kõhklevad sõnad ning takerduva jutu ning puudutas selle kaudu inimsüdameid.  Jumal võttis minu puuduliku ohvri ning muutis selle millekski väga ilusaks. Vastumeelne, nagu ma alguses olin, kui ma lõpuks neelasin alla oma uhkuse ning näitasin üles oma pisitillukest sõnakuulelikkust Jumalale, siis sai Jumal astuda selle olukorra keskele. Kas Sina tunned end vahel ebapiisavana? Kas Sa tunned vahel, et oled vale inimene- vales kohas valel ajal valede andide ja võimekusega/oskustega, et olla silmitse selle ülesandega, mis on Sinu ees?

Täna ma usun, et Jumal ütleb Sulle:

„Luba Minul töötada Sinu sees. Kõik, mida Mina vajan, on Sinu tahtelisus, Sinu valmidus, Sinu nõusolek. Saa üle oma uhkusest ning tule Minu ette. Lase lahti oma eelarvamustest. Lase lahti igast põhjusest, miks midagi imelist ei võiks juhtuda just keset Sinu olukordi. Ole sõnakuulelik Minule. Lase Minul astuda Sinu situatsioonide keskele ning lase Minul näidata Sulle, mida Mina suudan teha ka kõige pisema usalduse korral. Usalda Mind.“

Kuigi Sina võid tunda end ebakompetentsena, oma oskuste piiridest väljaspool, mugavustsoonist väljas, on Sul Vapustav Taevane Isa. Kui Sa hakkad usaldama Teda iga oma elu situatsiooni keskel, iga väljakutse keskel, igal mäenõlval, mida tuleb vallutada, siis Jumal tuleb Sinu kõrvale ning  Sa saad kogeda imesid!
 
Tõlkinud ja kujundanud Jana Naudi 30.04.2018
 

 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar